Památkář/ka v oddělení evidence nemovitých památek

Národní památkový ústav je vysoce odbornou a prestižní výzkumnou státní institucí, která má jedinečné poslání v oblasti ochrany a prezentace kulturního dědictví České republiky. Generální ředitelství Národního památkového ústavu, příspěvkové organizace, vypisuje výběrové řízení na pozici: Památkář/ka v oddělení evidence nemovitých památek.

Pracovní náplň:

  • souhrnné zpracovávání a vytváření oborových informačních a dokumentačních fondů týkajících se nemovitých památek a chráněných území;
  • tvorba a udržování Ústředního seznamu kulturních památek (dále jen ÚSKP), revidování podkladů ÚSKP, poskytování dokladů a informací z ÚSKP oprávněným žadatelům;
  • inventarizace dokumentace památek a chráněných území, příprava dalších podkladů ke stanovení požadavků na evidenci, dokumentaci, ochranu a využití památkového fondu;
  • metodické usměrňování dokumentačních činností v rámci celého NPÚ;
  • práce v elektronických systémech NPÚ (např. Památkový katalog, Geoportál NPÚ, Elektronická spisová služba).

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání;
  • praxe v oboru památkové péče výhodou;
  • pečlivost, spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost, organizační a komunikační schopnosti;
  • občanskou bezúhonnost (při nástupu se dokládá výpisem z rejstříku trestů);
  • nadprůměrná znalost práce na PC (MS Office, internet, případně geoportál).

Nabízíme:

  • zajímavou práci v přední kulturní a výzkumné instituci;
  • stabilitu státní příspěvkové organizace;
  • pracoviště cca 5 minut pěšky od stanice Malostranská;
  • finanční ohodnocení dle přílohy č. 1 NV č. 341/2017 Sb. v platném znění, platová třída 12;
  • osobní ohodnocení;
  • příjemný pracovní kolektiv;
  • pět týdnů dovolené;
  • pružnou pracovní dobu, indispoziční volno, příspěvek na stravování (stravenkový paušál);
  • po zkušební době bezplatné vstupy na památkové objekty ve správě NPÚ i pro rodinné příslušníky;
  • služební telefon a výhodné tarify pro rodinné příslušníky;
  • pracovní smlouvu na jeden rok s možností prodloužení.

Nástup: 1. 1. 2025

V případě zájmu zašlete svůj životopis a motivační dopis elektronicky do 31. 10. 2024 na e-mail: fenikova.lenka@npu.cz.

NPÚ si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit.

Informace o zpracování osobních údajů uchazečů o zaměstnání jsou uvedeny na www.npu.cz v části: ochrana osobních údajů.