Po stopách šlechtických rodů

Územní památková správa v Kroměříži se každoročně zapojuje do dlouhodobého projektu Národního památkového ústavu "Po stopách šlechtických rodů", který představuje významné šlechtické rody a vše co s nimi souvisí.

V roce 2014 byla Územní památková správa v Kroměříži nositelkou celostátního projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů, pod názvem Rok pánů z Kunštátu. V rámci kunštátského roku proběhlo několik kulturních akcí a výstav, byly vydány tři publikace a především byla otevřena zcela nová prohlídková trasa V erbu tří pruhů na zámku Kunštát. 

V roce 2015 jsme se zapojili do Velké hradozámecké inventury výstavami a prohlídkami na objektech v Kroměříži, v Lysicích, na Kunštátě, na Raduni, v Hradci nad Moravicí a v Bučovicích.

 

V roce 2016 jsme připojili k Lucemburskému roku výstavami a akcemi na hradě Bouzově, na hradě Šternberku a na hradě Veveří.

V roce 2017 byla tématem projektu "Po stopách šlechtických rodů" renesance. Na "Roku renesanční šlechty" se Územní památková správa v Kroměříži podílela významným způsobem.
Rok-renesancni-slechty