Gratulujeme vítězům vědomostní soutěže pro děti a mládež do 16 let!

V obřadní síni českobudějovické radnice byli ve středu 27. března oceněni výherci vědomostní soutěže pro děti a mládež do 16 let, kterou každoročně pořádá Magistrát města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích u příležitosti Dnů evropského dědictví (EHD).

Tématem aktuálního ročníku byla moderní architektura Českých Budějovic. „Práce jsou jako každý rok na vysoké úrovni, rád bych poděkoval nejen vítězům, ale i všem, kteří si dali tu práci a do soutěže se zapojili, jejich učitelům a rodičům. V neposlední řadě potom děkuji i organizátorům této tradiční akce,“ prohlásil náměstek primátorky pro památkovou péči Tomáš Bouzek.

K němu se připojil i ředitel Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích, Daniel Šnejd: „Věřím, že vás hledání odpovědí na soutěžní otázky bavilo. Je důležité naučit se poznávat svět kolem nás. Co známe, k tomu si vytváříme vztah, a pokud máme k něčemu pozitivní vztah, chceme to i chránit. Mít pozitivní vztah k památkám je o to důležitější, protože jsou součástí naší historie a identity." 

Ve 14. ročníku se soutěžilo ve dvou kategoriích – kolektivy a jednotlivci, celkem se do soutěže zapojilo 78 žáků.

Hlavní cenou pro vítěze jednotlivce je celoroční volná vstupenka na památkové objekty ve správě Národního památkového ústavu. Gratulujeme výherkyni Janě Hovorkové ze ZŠ Máj II v Českých Budějovicích! Vítězný kolektiv získal vstupenku do jednoho vybraného památkového objektu ve správě NPÚ. Gratulujeme žákům dějepisného semináře ze ZŠ a MŠ Kubatova v Českých Budějovicích pod vedením Mgr. Miluše Malechové!

Výherci obdrželi další věcné a knižní ceny.

Součástí zadání byl i výtvarný návrh moderního domu. Výstavu výtvarných prací je možné zhlédnout ve 4. patře budovy českobudějovického magistrátu v Kněžské ulici do konce dubna 2024.

Srdečně vás na výstavu zveme!